روش‌های همسرداری از طرف آقایان

مردها تکیه‌گاه و حامی زنان هستند و به رشد آن‌ها کمک می‌کنند. برای داشتن یک زندگی زناشویی خوب، برقراری ارتباطی مناسب با همسرتان، داشتن یک خانواده‌ی موفق و رضایت‌مندی و لذت بردن از زندگی‌تان، باید از روش‌های همسرداری استفاده کنید.

 

روش‌های همسرداری زیر باید از طرف آقایان رعایت گردد:

۱. به همسرتان احترام بگذارید و از زحمات و تلاش‌های او برای خانه‌داری و رسیدگی به کارهای منزل، تربیت و نگهداری از فرزندان، توجه به شما و محبت کردن به خانواده قدردانی و سپاسگزاری کنید. اگر شاغل است و به شما کمک مالی می‌رساند، از این بابت هم از او تشکر کنید.

۲. به همسرتان توجه کنید و او را ببینید! تغییرات او را حس کنید و نظرتان را به او بگویید. به لباس و آرایش او توجه ویژه‌ای نشان دهید و نسبت به ظاهر او بی‌تفاوت نباشید.

۳. در موقعیت‌های مختلف او را با هدیه خوشحال کنید. با این کار به او نشان می‌دهید که برایتان مهم است. این هدیه می‌تواند یک شاخه گل، یک شعر عاشقانه، ارسال یک پیامک زیبا، یک سورپرایز کوچک، دعوت به رستوران، خریدن وسیله‌ی موردعلاقه‌ی او و… باشد.

۴. به نظر شریک زندگی‌تان احترام بگذارید. اگر او به شما پیشنهاد می‌دهد که به پارک بروید و قدم بزنید، به یک مهمانی یا مسافرت کوتاه بروید، باهم خرید کنید و… آن را بپذیرید و بهانه نیاورید. شاید گاهی خسته شوید یا مشغول کاری باشید، اما به پیشنهاد خانم خود نیز احترام گذاشته و عمل کنید.

۵. زمانی که در خانه هستید، تمام وقت خود را به تماشای تلویزیون، سرگرمی در اینترنت، خواندن روزنامه و کارهای دیگر نپردازید! زمانی را هم با همسرتان سر کنید و برای فرزندان خود نیز وقت بگذارید.

۶. مانع ارتباط او با خانواده و اقوامش نشوید. اگر روابط سالمی با دوستان خود دارد، بین آن‌ها قرار نگیرید. او یک انسان است و نیاز به ارتباط اجتماعی دارد، بنابراین به او کمک کنید تا روابط خوب و مناسبی با دیگران داشته باشد.

۷. با خستگی، کسالت، بی‌حوصلگی و نامرتب در برابر همسرتان حاضر نشوید.

۸. مشکلات کاری خود را به خانه نبرید. اگر از دست رئیس، همکار، شریک یا مشتری خود ناراحت هستید، عصبانیت خود را با بداخلاقی و بدزبانی نسبت به همسر خود خالی نکنید.

۹. هنگامی‌که از چیزی ناراحت است، او را بازخواست نکنید؛ بلکه با مهربانی خودتان او را آرام کنید. وقتی به آرامش برسد، خودش همه‌چیز را توضیح خواهد داد.

۱۰. اگر همسرتان گریه می‌کند، به او دلداری بدهید و او را نوازش کنید. با لطافت با او برخورد کنید و به او نشان بدهید که برای او سنگ صبور هستید. با توجه و همدردی شما او نیز آرام می‌شود.

۱۱. نزد او از هیچ زن دیگری تعریف و تمجید نکنید، حتی اگر آن زن از نزدیکان شما باشد.

۱۲. هرگز او را تحقیر نکنید. به‌خصوص در جمع به او توهین ننمایید، با او بد صحبت نکرده و او را کوچک نکنید.

۱۳. هرگز در حضور فرزندانتان از همسرتان انتقاد نکرده و به او بی‌احترامی نکنید.

۱۴. لزومی ندارد همیشه جزئیات زندگی شخصی و مسائل خصوصی بین خود و همسرتان را با خانواده‌تان (پدر و مادر) در میان بگذارید. گاهی برای کسب تجربه و حل مشکلات می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید، اما همیشه و همه‌چیز را بازگو نکنید!

۱۵. همیشه با تمرکز و دقت به حرف‌های خانم خود گوش دهید. زن‌ها از حرف زدن لذت می‌برند و با کلام خود به بیان احساسات، درد دل کردن، توجه به شوهر و ارتقای روابط با او می‌پردازند. اگر شنونده‌ی خوبی برای همسرتان باشید، مطمئناً صمیمیت بیشتری بین شما حاکم می‌شود و هر دو از زندگی زناشویی خود لذت بیشتری خواهید برد.

۱۶. به او بگویید: «دوستت دارم!» عشقتان را به همسرتان ابراز کنید و نشان دهید. او با شنیدن این جمله بسیار خوشحال می‌شود و برای کمک به شما و زندگی‌تان هر فداکاری و تلاشی خواهد کرد.

۱۷. از ویژگی‌های مثبت و توانایی‌های همسرتان تعریف کنید و به او بگویید که به وجودش افتخار می‌کنید. برایش یادآوری کنید که از زندگی با او خوشحال هستید.

۱۸. با حرف‌ها و کارهایتان به او ثابت کنید که همیشه و در هر شرایطی او را حمایت خواهید کرد و به او کمک کنید تا به اهداف خود برسد و فرد مؤثری باشد.

۱۹. گاهی اوقات خودتان را به‌جای او بگذارید! اگر همسرتان خانه‌دار است، فکر نکنید که کاری نمی‌کند و خسته نمی‌شود. خانه‌داری کار بسیار پرزحمتی است. بهتر است حداقل گاهی در کارهای منزل، خرید و… به او کمک نمایید.

۲۰. برای شریک زندگی‌تان فقط یک همسر نباشید؛ بلکه همیشه یک دوست خوب و همراه وفادار برای او باشید! این کار به زیبایی زندگی شما کمک زیادی خواهد کرد.

 
نویسنده: فردین محمدی
منبع: موفق‌یار

کانال تلگرام موفق‌یار