۴۰ عادت افراد موفق

کرایگ هایپر، نویسنده، محقق، سخنران و مجری، با توجه به بخش‌های مهم کتاب‌هایی که خوانده و تجربه‌هایی که در زندگی داشته است، عادت‌هایی را که باعث موفقیت افراد می‌شود، در قالب ۴۰ نکته کلیدی و فشرده بیان کرده است.

توجه: این مقاله شامل دو بخش می‌باشد. برای مطالعه بخش اول، به لینک زیر مراجعه کنید!
۴۰ عادت افراد موفق – بخش اول

 

عادت‌های انسان‌های موفق

۲۱. افراد موفق منتظر سرنوشت و شانس نمی‌مانند تا آینده‌شان را رقم بزند! آن‌ها بر این باورند که با تعهد، تلاش و فعالیت، بهترین زندگی را برای خودشان می‌سازند.

۲۲. وقتی بیشتر مردم کاری نمی‌کنند، آن‌ها مشغول فعالیت هستند. آن‌ها قبل از اینکه مجبور به کاری بشوند، عمل می‌کنند.

۲۳. نسبت به افراد معمولی، کنترل بیشتری روی احساساتشان دارند. آن‌ها همان احساساتی را دارند که همه دارند، اما هیچ‌گاه برده‌ی احساساتشان نمی‌شوند.

۲۴. در برقراری ارتباط با دیگران قوی هستند و روی رابطه‌ها کار می‌کنند.

۲۵. برای زندگی‌شان برنامه دارند و سعی می‌کنند برنامه‌شان را عملی کنند. زندگی آن‌ها از کارهای برنامه‌ریزی نشده و نتایج اتفاقی به دور است.

۲۶. در زمانی که بیشتر مردم از رنج کشیدن و بودن در شرایط سخت شدیداً فرار می‌کنند، افراد موفق قدر کار کردن را می‌دانند و مفهوم سختی کشیدن را درک می‌کنند.

۲۷. ارزش‌های زندگی‌شان معلوم است و زندگی‌شان را روی همان ارزش‌ها بنا می‌کنند.

۲۸. آن‌ها تعادل دارند. وقتی ازلحاظ مالی موفق هستند، می‌دانند که پول لزوماً به معنای موفقیت نیست. آن‌ها می‌دانند افرادی که فقط ازنظر مالی در سطح مطلوبی قرار دارند، موفق نیستند. خیلی‌ها تصور می‌کنند پول همان خوشبختی است، اما افراد موفق دریافته‌اند که پول هم مثل چیزهای دیگر، وسیله‌ای است برای دستیابی به موفقیت و خوشبختی.

۲۹. اهمیت تسلط داشتن روی خود را درک کرده‌اند. آن‌ها قوی هستند و از اینکه راهی را می‌روند که کمتر کسی می‌تواند برود، لذت می‌برند.

۳۰. از خودشان مطمئن هستند و به احساسات ناشی از اینکه کجا زندگی می‌کنند و چه دارند و چطور به نظر می‌رسند، توجهی نمی‌کنند.

۳۱. بخشنده و مهربان هستند و از اینکه به دیگران کمک می‌کنند تا به خواسته‌هایشان برسند، خوشحال می‌شوند.

۳۲. متواضع هستند و اشتباهاتشان را با خوشحالی می‌پذیرند و به‌راحتی عذرخواهی می‌کنند. آن‌ها از توانایی‌هایشان مطمئن هستند، ولی به آن مغرور نمی‌شوند. آن‌ها خوشحال می‌شوند که از دیگران بیاموزند و از اینکه به دیگران کمک می‌کنند تا خوب به نظر برسند، بیشتر از کسب افتخارات شخصی‌شان لذت می‌برند.

۳۳. انعطاف‌پذیر هستند و از تغییرات بهره می‌برند. وقتی وضعیتی پیش می‌آید که عادت‌ها و آسایش روزمره‌شان را بر هم می‌زند، از آن استقبال می‌کنند و وضعیت جدید را با آغوش باز می‌پذیرند.

۳۴. آن‌ها همیشه سلامت جسمی خودشان را در وضعیت مطلوبی نگه می‌دارند و می‌دانند که بدنشان خانه‌ای است که در آن زندگی می‌کنند و به همین دلیل، سلامت جسمانی برای آن‌ها بسیار مهم است.

۳۵. موتور بزرگ و پرقدرتی دارند! سخت کار می‌کنند و تنبلی نمی‌کنند.

۳۶. همیشه منتظر بازتاب کارهایشان هستند.

۳۷. با افراد منفی، بدذات و غیرموجه نشست‌وبرخاست نمی‌کنند.

۳۸. وقت و انرژی‌شان را روی وضعیت‌هایی که از کنترلشان خارج است، صرف نمی‌کنند.

۳۹. کلید خاموش-روشن دارند! می‌دانند چگونه استراحت کنند و آرام شوند. از زندگی‌شان لذت می‌برند و سرگرم می‌شوند.

۴۰. آن‌ها به آموخته‌هایشان عمل می‌کنند. درباره‌ی نظریه‌های عجیب‌وغریب خیال‌بافی نمی‌کنند، بلکه واقع‌بینانه به زندگی می‌پردازند.

 
نتیجه‌گیری: عادت‌های شما زندگی‌تان را شکل می‌دهد و تکرار این رفتارهای درست یا غلط در درازمدت می‌تواند باعث موفقیت یا ناکامی شما شود. بیشتر انسان‌های موفق عادت‌هایی شبیه به هم دارند که برتری آن‌ها را در زندگی و کسب‌وکار رقم زده است. شما هم با الگوبرداری و ایجاد این عادت‌ها در خودتان می‌توانید به موفقیت دست پیدا کنید.

توجه: این مقاله شامل دو بخش می‌باشد. برای مطالعه بخش اول، به لینک زیر مراجعه کنید!
۴۰ عادت افراد موفق – بخش اول

 
نویسنده: کرایگ هایپر
 تهیه مطلب: تیم موفق‌یار
منبع: موفق‌یار

 
خبرنامه موفق‌یار
اگر می‌خواهید از جدیدترین مقالات، آموزش‌ها، دانلودهای رایگان و محصولات سایت موفق‌یار در ایمیل خود باخبر شوید و از هدایا و تخفیف‌های ویژه بهره‌مند شوید، همین الان آدرس ایمیل خود را در زیر وارد کنید و عضو خبرنامه موفق‌یار شوید.

 

کانال تلگرام موفق‌یار