۱۷ تفاوت در عادت‌های ثروتمندان و افراد بی‌پول

ثروتمندان عادت‌های خوبی را در زندگی خود ایجاد کرده‌اند که باعث کسب موفقیت و ثروت بیشتر برای آن‌ها می‌شود. افراد بی‌پول نیز رفتارها و عادت‌های بدی دارند که مانع موفقیت آن‌ها می‌شود و وضعیت مالی آن‌ها را بدتر از قبل می‌کند.

توماس کارلی، نویسنده آمریکایی، برای مدت ۵ سال عادت‌های روزانه ۲۳۳ فرد ثروتمند و ۱۲۸ فرد بی‌پول را بررسی و دنبال کرد و نتایج تحقیقاتش را در کتاب پرفروش Rich Habits نوشت. او در این کتاب ۲۰۰ رفتار مشترک میان ثروتمندان را شناسایی کرده و توضیح می‌دهد که عادت‌های روزانه‌ی ثروتمندان با سایرین (افراد بی‌پول و متوسط) کاملاً متفاوت است و با توجه به عادت‌های یک شخص می‌توان وضعیت مالی‌اش را پیش‌بینی کرد.

کارلی در مورد قشر ثروتمندان که درباره‌ی آن‌ها تحقیق کرده، نوشته است: «جالب اینجا است که ۸۵ تا ۸۸ درصد میلیونرهای آمریکایی (برحسب میلیون دلار) ثروتمندانی خودساخته و نسل اولی هستند!»

 

۱۷ تفاوت مهم و بزرگ در عادت و رفتار ثروتمندان و افراد بی‌پول:

۱. تفاوت اول: ۶۷ درصد ثروتمندان اهدافشان را روی کاغذ می‌نویسند. *** ۱۷ درصد بی‌پول‌ها اهدافشان را مکتوب می‌کنند.

۲. تفاوت دوم: ۸۰ درصد ثروتمندان روی یک هدف مشخص تمرکز می‌کنند. *** ۱۲ درصد بی‌پول‌ها روی هدف خاصی متمرکز می‌شوند.

۳. تفاوت سوم: ۸۶ درصد ثروتمندان تا پایان عمرشان برای موفقیت و پیشرفت خود سرمایه‌گذاری می‌کنند و مدام آموزش می‌بینند. *** فقط ۵ درصد بی‌پول‌ها به دنبال آموزش و یادگیری موفقیت و ثروتمند شدن هستند.

۴. تفاوت چهارم: ۸۸ درصد ثروتمندان هرروز نیم ساعت یا بیشتر را به مطالعه با موضوع آموزشی یا کاری اختصاص می‌دهند. *** فقط ۲ درصد بی‌پول‌ها این عادت را دارند.

۵. تفاوت پنجم: ۸۶ درصد ثروتمندان عاشق مطالعه هستند. *** ۲۶ درصد بی‌پول‌ها به مطالعه علاقه‌مندند.

۶. تفاوت ششم: ۶۳ درصد ثروتمندان در زمان رفتن به سر کار به کتاب‌های صوتی گوش می‌دهند. *** ۵ درصد بی‌پول‌ها این کار را می‌کنند.

۷. تفاوت هفتم: ۸۱ درصد ثروتمندان کارهایی را که باید انجام بدهند، لیست می‌کنند. *** ۱۹ درصد بی‌پول‌ها لیست کارهایشان را تهیه می‌کنند.

۸. تفاوت هشتم: ۸۴ درصد ثروتمندان معتقدند که عادت‌های روزانه‌شان باعث بیشتر شدن فرصت‌ها و شانس موفقیت آن‌ها می‌شود. *** ۴ درصد بی‌پول‌ها چنین اعتقادی دارند.

۹. تفاوت نهم: ۷۶ درصد ثروتمندان عقیده دارند که عادت‌های بدِ روزانه، باعث می‌شود وضعیت مالی‌شان بد شود. *** ۹ درصد بی‌پول‌ها این مسئله را باور دارند.

۱۰. تفاوت دهم: ۴۴ درصد ثروتمندان صبح‌ها ۳ ساعت قبل از ساعت کاری خود، از خواب بیدار می‌شوند. *** فقط ۳ درصد بی‌پول‌ها این عادت را دارند.

۱۱. تفاوت یازدهم: ۷۶ درصد ثروتمندان چهار روز در هفته ورزش می‌کنند. *** ۲۳ درصد بی‌پول‌ها به‌طور مرتب ورزش می‌کنند.

۱۲. تفاوت دوازدهم: ۷۰ درصد ثروتمندان روزانه کمتر از ۳۰۰ کالری تنقلات می‌خورند. *** ۹۷ درصد بی‌پول‌ها هرروز بیشتر از ۳۰۰ کالری تنقلات و خوراکی‌های بیهوده مصرف می‌کنند.

۱۳. تفاوت سیزدهم: ۶۷ درصد ثروتمندان هرروز کمتر از یک ساعت تلویزیون تماشا می‌کنند. *** ۲۳ درصد بی‌پول‌ها روزانه چندین ساعت برنامه‌های تلویزیون را می‌بینند.

۱۴. تفاوت چهاردهم: ۶ درصد ثروتمندان ممکن است به دیگران بگویند که به چه چیزی فکر می‌کنند. *** ۶۹ درصد بی‌پول‌ها خیلی سریع به شما می‌گویند که در سرشان چه می‌گذرد.

۱۵. تفاوت پانزدهم: ۷۶ درصد ثروتمندان عادت‌ها و کارهای روزانه‌شان را که عامل موفقیت خود می‌دانند، به فرزندان خود آموزش می‌دهند. *** فقط ۱ درصد بی‌پول‌ها این کار را می‌کنند.

۱۶. تفاوت شانزدهم: ۶۳ درصد والدین ثروتمند، فرزندانشان را مجبور می‌کنند که هرماه دو جلد یا بیشتر کتاب غیرداستانی بخوانند. *** ۳ درصد والدین بی‌پول این کار را انجام می‌دهند.

۱۷. تفاوت هفدهم: ۸۰ درصد ثروتمندان با دیگران تماس می‌گیرند که تولد آن‌ها را تبریک بگویند. *** ۱۱ درصد بی‌پول‌ها چنین کاری می‌کنند.

 
نتیجه‌گیری: وضعیت مالی ثروتمندان و افراد بی‌پول بی‌دلیل نیست و علت‌های زیادی دارد. چیزی که باعث ثروتمند شدن افراد می‌شود، افکار و اعمال آن‌ها است. اگر شما هم یاد بگیرید که مثل ثروتمندان فکر کنید و عادت‌های خوب آن‌ها را در زندگی خود ایجاد کنید، قطعاً شما هم به ثروت خواهید رسید.

 

آیا آموزش بیشتری می‌خواهید؟

پیشنهاد ویژه: محصول «تفکر مالی به روش میلیاردرها»

چگونه با ایجاد ذهن پول‌ساز و تفکر مالی به روش میلیاردرها ثروتمند شویم؟

اگر می‌خواهید طرز فکر، رفتار و عادت‌های ثروتمندان را به‌خوبی و کامل (در ۲۰ درس بسیار کاربردی) یاد بگیرید تا بتوانید به ثروت و استقلال مالی برسید، می‌توانید محصول زیر را سفارش بدهید!

 
نویسنده: فردین محمدی
منبع: موفق‌یار

کانال تلگرام موفق‌یار