۷ اهرم موفقیت

یکی از مهم‌ترین روش‌های موفقیت «اهرم‌سازی» است. برای بیشترین بهره‌برداری از خودتان می‌توانید از اهرم‌های مهم و قدرتمندی استفاده کنید تا سریع‌تر و راحت‌تر در مسیر رسیدن به اهدافتان گام بردارید و به موفقیت برسید.

ارشمیدس، فیلسوف یونانی، زمانی گفت: «به من اهرمی بدهید که به‌اندازه‌ی کافی بزرگ باشد و جای مناسبی برای من در نظر بگیرید تا دنیا را جابه‌جا کنم!»

این همان روش اهرم‌سازی است که در مورد شما هم کاربرد دارد. برای رسیدن به موفقیت می‌توانید از هر نوع اهرم مناسبی استفاده کنید؛ به این صورت که از امکانات و ابزار دیگران به‌درستی استفاده کنید تا با صرف زمان کمتر، انرژی کمتر و هزینه‌ی کمتر، به موفقیت‌های بزرگ‌تر و بیشتری برسید! در این مقاله با ۷ اهرم بسیار مهم برای موفقیت آشنا خواهید شد.

 

۱. دانش دیگران

اولین نوع اهرم «دانش دیگران» است. دانش و اطلاعات جدیدی که در اختیار شما قرار می‌گیرد، می‌تواند تغییرات بزرگی در نتایج کار شما ایجاد کند؛ می‌تواند مبالغ زیادی را برای شما صرفه‌جویی کند و می‌تواند ساعت‌های فراوان و هفته‌ها و ماه‌ها از زمان کاری شما کم کند.

در قرن بیست و یکم «دانش و اطلاعات» حرف اول را می‌زند. به همین دلیل است که افراد موفق همیشه در حال مطالعه، آموزش و یادگیری هستند. شما آن‌قدر فرصت ندارید که به‌تنهایی بتوانید تمام دانش‌ها را کسب کنید. برای استفاده از دانش دیگران می‌توانید کتاب بخوانید، تحقیق کنید، از فیلم‌ها و فایل‌های صوتی آموزشی استفاده کنید، در همایش‌های مختلف شرکت کنید، مشاوره بگیرید و… تا با سرعت بیشتری به هدف‌های خود دست یابید.

 

۲. انرژی دیگران

دومین نوع اهرم «انرژی دیگران» است. افراد موفق همیشه در این فکرند که فعالیت‌های کم‌اهمیت‌تر را به دیگران بسپارند تا خودشان فرصت بیشتری به دست آورند تا به کارهای پراهمیت‌تر بپردازند. زمان شما محدود است، بنابراین سعی کنید از انرژی و زمان دیگران به‌خوبی استفاده کنید تا موفقیت‌های بیشتری کسب کنید. برای مثال می‌توانید برای کارهای مختلفتان کارمند استخدام کنید یا کارهای خود را برون‌سپاری کنید.

 

۳. پول دیگران

سومین نوع اهرم «پول دیگران» است. توانایی شما در قرض گرفتن و استفاده نمودن از سرمایه‌های دیگران می‌تواند به موفقیت‌های شما کمک کند. همیشه می‌توانید پولی از دیگران قرض کنید و درآمد بیشتری کسب نمایید. البته دیگران پولشان را به‌سادگی در اختیار شما قرار نخواهند داد، اما اگر شما صداقت داشته باشید، اعتماد دیگران را جلب کنید و کارتان را خوب بلد باشید، می‌توانید هم برای سرمایه‌گذاران سود مناسبی ایجاد کنید و هم خودتان پول زیادی به دست آورید.

 

۴. موفقیت دیگران

چهارمین نوع اهرم «موفقیت دیگران» است. شما می‌توانید با مطالعه و تحقیق درباره‌ی موفقیت‌های دیگران، بر موفقیت‌های خودتان در زمینه‌های شخصی، کاری، مالی، خانوادگی و… بیفزایید. انسان‌های موفق اغلب برای رسیدن به موفقیت، تجربه‌های بسیاری کسب نموده‌اند. با الگوبرداری از این افراد و با مطالعه و مرور موفقیت‌ها و استفاده از تجربیات ارزشمند آن‌ها می‌توانید به‌سرعت به موفقیت برسید.

 

۵. شکست‌های دیگران

پنجمین نوع اهرم «شکست‌های دیگران» است. بنجامین فرانکلین زمانی گفت: «مرد یا می‌تواند درایت را بخرد یا آن را قرض کند. برای خرید آن باید بهایش را از ناحیه‌ی زمان و حساب شخصی خود بپردازد، اما برای قرض گرفتن آن می‌تواند روی درس‌هایی که از شکست دیگران آموخته، حساب کند.»

بسیاری از بزرگ‌ترین پیروزی‌های تاریخ در اثر مطالعه‌ی دقیق شکست‌های دیگران که در همان زمینه‌ی موردنظر فعالیت می‌کردند، به دست آمده است. افرادی که در نزدیکی و اطراف شما شکست خورده‌اند و افراد و شرکت‌های مشهوری که شکست‌های کوچک و بزرگ خورده‌اند را شناسایی کنید، درباره‌ی شکست‌هایشان فکر کنید، آن‌ها را تجزیه‌وتحلیل کنید و از آن‌ها درس بگیرید تا شما مرتکب آن اشتباهات نشوید. با این روش، راه‌هایی را که به شکست منجر می‌شوند، خواهید شناخت و می‌توانید با اطمینان بیشتری به سمت اهدافتان حرکت کنید.

 

۶. ایده‌های دیگران

ششمین نوع اهرم «ایده‌های دیگران» است. یک ایده‌ی خوب می‌تواند شما را به موفقیت بزرگی برساند. ایده‌هایی زیادی در جهان وجود دارد که کسی آن‌ها را دنبال نکرده و نتوانسته از آن‌ها استفاده کند. هر چه بیشتر بخوانید، هرچه بیشتر بیاموزید و هرچه بیشتر با دیگران گفت‌وگو کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که صاحب ایده یا ایده‌های مهمی شوید. برخی ایده‌ها باعث می‌شوند که در حوزه‌ی فعالیت خود به موفقیت‌های بزرگ برسید و ثروتمند شوید.

 

۷. تماس‌های دیگران

هفتمین نوع اهرم «تماس‌ها و اعتبار دیگران» است. هر فردی آشنایان زیادی دارد. بسیاری از این افراد می‌توانند به شما کمک کنند تا موفق شوید. افراد زیادی وجود دارند که می‌توانند درها را به روی شما بگشایند و یا شما را به دیگران معرفی کنند. اگر توجه کنید، حتماً افرادی را خواهید یافت که می‌توانند به شما کمک کنند تا سریع‌تر به خواسته‌های خود برسید. معرفی شدن به یک شخص کلیدی، می‌تواند جهت زندگی شما را تغییر دهد! پس همیشه تلاش کنید تا با افراد لازم و مهم تماس برقرار کنید.

 
نویسنده: فردین محمدی
منبع: موفق‌یار

 
خبرنامه موفق‌یار
اگر می‌خواهید از جدیدترین مقالات، آموزش‌ها، دانلودهای رایگان و محصولات سایت موفق‌یار در ایمیل خود باخبر شوید و از هدایا و تخفیف‌های ویژه بهره‌مند شوید، همین الان آدرس ایمیل خود را در زیر وارد کنید و عضو خبرنامه موفق‌یار شوید.

 

کانال تلگرام موفق‌یار