روش‌های همسرداری از طرف خانم‌ها

پشت هر مرد موفق، زنی است که به او کمک کرده تا به موفقیت برسد. برای اینکه زندگی زناشویی خوبی داشته باشید، با همسرتان ارتباطی مناسب برقرار کنید، خانواده‌ی موفقی داشته باشید و از زندگی‌تان لذت ببرید، باید از روش‌های همسرداری استفاده کنید.

 

روش‌های همسرداری زیر باید از طرف خانم‌ها رعایت گردد:

۱. همیشه به همسرتان احترام بگذارید و از تلاش‌ها و زحمات او برای کار کردن، کسب درآمد، وقت گذاشتن و محبت کردن به خانواده قدردانی و سپاسگزاری کنید.

۲. مدام از او انتقاد نکنید و بابت شکست‌ها، اشتباهات و ضررهای مالی گذشته‌اش او را سرزنش نکنید. از بحث‌های بیخود و مخالفت بی‌دلیل با همسرتان دوری کنید.

۳. از موفقیت‌ها، توانایی‌ها و ویژگی‌های خاص او تعریف و تمجید کنید.

۴. همیشه پشتیبانش باشید و او را تشویق کنید تا به موفقیت و پیشرفت در زندگی و کارش فکر کند و تلاش بیشتری نماید.

۵. به همسرتان اعتماد کنید و پیوسته او را کنترل شدید و سین‌جیم نکنید.

۶. محیط خانه را محیطی امن و راحت کنید تا همسرتان با اشتیاق به منزل بیاید.

۷. همیشه با ظاهری مرتب و آراسته در برابر او حاضر شوید. همان‌طوری که به لباس و ظاهر خود در بیرون و مهمانی‌ها اهمیت می‌دهید، در خانه و برای همسرتان نیز آراسته و زیبا باشید.

۸. هنگامی‌که شوهرتان وضعیت مالی نامناسبی دارد، به‌جای انتقاد کردن و غر زدن، به او دلداری دهید و در حل مشکلات کمکش کنید.

۹. همسر خود را –مخصوصاً در جمع- هرگز مورد توهین و سرزنش قرار ندهید، با او بد صحبت نکرده و او را کوچک نکنید.

۱۰. بیشتر مردها مشکلات، نگرانی‌ها و غصه‌های خود را پنهان و عصبانیت خود را آشکار می‌کنند. سعی کنید مشکلات و غم‌های پنهان شوهرتان را ببینید و درک کنید، اما عصبانیت آشکار او را نادیده بگیرید.

۱۱. از او نخواهید که با خانواده و اقوامش قطع رابطه کند و اگر ارتباطات سالمی با دوستان و دیگران دارد، مانع او نشوید.

۱۲. به خانواده‌ی همسرتان احترام بگذارید و از اقوام او به‌خوبی و با احترام پذیرایی کنید.

۱۳. شوهر شما یک مرد است! بنابراین طبیعی است که افکار و رفتار او مثل بیشتر مردان باشد و به‌گونه‌ای متفاوت از شما رفتار کند؛ پس رفتار و واکنش‌های همسر خود را با ملاک‌های مردانه ارزیابی کنید و از او توقع رفتارهای زنانه (مثل رفتار دوستانتان) نداشته باشید.

۱۴. با مردهای فامیل، دوستان و آشنایان همسرتان و مردهای غریبه بیش‌ازحد صمیمی نباشید و گرم صحبت نکنید؛ زیرا این کار همسرتان را ناراحت می‌کند و حتی ممکن است باعث سوءتفاهم شود.

۱۵. نزد او از هیچ مرد دیگری تعریف و تمجید نکنید، حتی اگر آن مرد از نزدیکان شما باشد.

۱۶. اگر همسر شما عمیقاً مشغول تفکر است و نمی‌خواهد درباره‌ی افکارش به شما چیزی بگوید، مرتب از او توضیح نخواهید. اگر مایل باشد شما هم بدانید که به چه چیز فکر می‌کند، حتماً خودش درباره‌ی آن موضوع صحبت خواهد کرد.

۱۷. هرگز در حضور فرزندانتان از شوهرتان انتقاد نکرده و به او بی‌احترامی نکنید.

۱۸. اگر شاغل هستید، بین کارهای منزل و شغلتان هماهنگی ایجاد کنید و وظایفتان را در خانه از یاد نبرید. همیشه رسیدگی به همسر و فرزندانتان در اولویت قرار دارد.

۱۹. برای خودتان هدف داشته باشید و تلاش کنید همواره پیشرفت کنید و به موفقیت برسید. با این کار هم شما از خودتان راضی خواهید بود و هم همسر و فرزندانتان به شما افتخار خواهند کرد.

۲۰. برای شوهرتان فقط یک همسر نباشید؛ بلکه همیشه یک دوست خوب، یار صمیمی و همراه وفادار برای او باشید! نتیجه‌ی این کار زندگی شما را بسیار زیبا خواهد کرد.

 
نویسنده: فردین محمدی
منبع: موفق‌یار

کانال تلگرام موفق‌یار