Goal

افراد هدفمند در جهان، همان اقلیت قشر موفق و بسیار ثروتمند هستند که هرروز به موفقیت و ثروتشان افزوده می‌شود. طبق تحقیقات، فقط ۳ درصد از مردم جهان در زندگی خود دارای هدف هستند و ۹۷ درصد مردم کره‌ی زمین هدف ندارند!

رسیدن به موفقیت و ثروت بدون داشتن هدف، غیرممکن است.

از هر ۱۰۰ نفر، حداکثر فقط ۵ نفر به ثروت‌های عظیم و زندگی رؤیایی می‌رسند! طبق آخرین اعلام نشریه فوربس در سال 2014 میلادی، تعداد میلیاردرهای دلاری (تریلیونرهای تومانی) در تمام جهان فقط ۱۶۴۵ نفر است.

«هدف» مهم‌ترین رازی است که ۹۷ درصد مردم جهان از آن بی‌خبرند و به همین دلیل ناموفق و بی‌پول می‌مانند. رازی که با دانستن و استفاده از آن، شما هم می‌توانید به جمع افراد موفق و ثروتمند بپیوندید.

 

چرا ۹۷ درصد مردم جهان هدف ندارند؟

به اعتقاد برایان تریسی، مردم به چهار دلیل هدف‌گذاری نمی‌کنند و برای خود هیچ هدفی ندارند.

۱. فکر می‌کنند داشتن هدف مهم نیست
۲. نمی‌دانند چگونه باید این کار را بکنند و راه آن را نمی‌دانند
۳. از شکست می‌ترسند
۴. از طرد شدن و رد شدن می‌ترسند

 

هدف

تعریف هدف: هدف، خواسته‌ای است بسیار دقیق و روشن که ذهن ما را درگیر می‌کند تا احتمال رسیدن ما به خواسته بیشتر و بیشتر شود.

انسان‌های بزرگ و ارزشمند همیشه اهداف بزرگی داشته و دارند. شما اگر بخواهید، حتی می‌توانید درآمدتان را ۲۰ برابر کنید. این غیرممکن نیست!

اگر هدف داشته باشید و برای رسیدن به آن و به‌اندازه‌ی آن تلاش کنید، هرچقدر هم که بزرگ باشد، می‌توانید به آن برسید. این را به شما قول می‌دهم.

 

۷ توصیه بسیار مهم در رابطه با اهداف:

۱. اهدافتان را حتماً بنویسید

نوشتن اهداف اولین گام مفید و مؤثر برای رسیدن به آن‌ها است.

دلایل مکتوب کردن اهداف:

۱. با هر بار مشاهده‌ی هدف، به‌مرور به ضمیر ناخودآگاهتان نفوذ می‌کند. بنابراین امکان دسترسی به آن هدف بسیار سریع و راحت می‌شود.
۲. با نوشتن هدف، ذهنتان به دنبال اهداف و ایده‌های جدید می‌گردد.
۳. با مکتوب کردن و مرور هدف، اشکالات و خطای آن را متوجه می‌شوید و برطرف می‌کنید.
۴. اگر هدف فقط در ذهنتان باشد، در بین ۵۰/۰۰۰ اندیشه‌ی مختلف که در طول شبانه‌روز از ذهنتان می‌گذرد، گم می‌شود و فراموشش می‌کنید.
۵. با هر بار دیدن زمان در جدول اهداف، متوجه کم شدن زمان می‌شوید و بنابراین تلاش و شتابتان را بیشتر می‌کنید تا به هدفتان برسید.

 

۲. برای رسیدن به اهدافتان پشتکار داشته باشید

برای رسیدن به موفقیت‌های فوق‌العاده، عوامل و علت‌های زیادی وجود دارد. شاید بتوان برای برخی از عوامل جایگزینی پیدا کرد؛ اما برای پشتکار، هیچ جایگزینی وجود ندارد.
ناپلئون هیل می‌گوید: «پشتکار برای انسان به همان اندازه مهم است که آب برای ماهی.»

 

۳. از اشتباه یا شکست هیچ ترسی نداشته باشید

در مسیر رسیدن به موفقیت، باید از شکست عبور کنید و این محال است که بدون شکست، به موفقیت بزرگی برسید. اگر بارها شکست خوردید یا اشتباه کردید، اصلاً امیدتان را از دست ندهید. با هر بار زمین خوردن، از جایتان برخیزید و جدی‌تر از قبل به راهتان ادامه دهید. یادتان باشد: «موفقیت یعنی ۹۹ درصد شکست!»

هنری فورد می‌گوید: «شکست، فرصتی است مناسب برای شروعی مجدد و بهتر از قبل.»

 

۴. به‌محض تعیین هدف، حرکت به سمت هدف را شروع کنید

وقتی اهدافتان را مشخص کردید، دیگر معطل نکنید. منتظر فرصت مناسب نباشید. بهترین فرصت، همین حالا است. اولین قدم را بردارید، حتی اگر بسیار کوچک باشد. سخت‌ترین قسمت هر کاری، شروع آن است. بعد از اولین اقدام، متوجه خواهید شد که رفته‌رفته بسیار آسان‌تر خواهد شد!

 

۵. انعطاف‌پذیر باشید

اگر هدفی که قبلاً انتخاب کرده بودید، اکنون دیگر مناسب این زمانه و شرایط نیست، یا اگر دیگر به آن هدف علاقه ندارید، آن را عوض کنید. یادتان باشد فقط زمانی اهدافتان را عوض کنید که ضروری است و کاملاً مطمئن هستید.

 

۶. در ابتدا همه‌ی موانع و مسائل پیش رویتان را شناسایی و مکتوب کنید

با این روش شما می‌توانید از همان ابتدا برای مسائل و مشکلات آینده، به دنبال راه چاره بگردید. با نوشتن موانع متوجه کم بودن و ساده بودن آن‌ها می‌شوید و رسیدن به هدف در آینده بسیار آسان خواهد بود.

 

۷. راه‌های جایگزین داشته باشید

شما باید از همان ابتدا راه‌های جایگزین را پیدا کنید و بنویسید و آماده باشید. هیچ‌گاه نگذارید موانعی از سر راه برسد و شما را منصرف کند، بلکه خودتان طرح‌های آماده‌ای از قبل داشته باشید تا آسوده‌خاطر به سمت هدف حرکت کنید.

 

آیا آموزش بیشتری می‌خواهید؟

پیشنهاد ویژه: محصول «معجزه هدف‌گذاری»

چگونه هدف‌گذاری کنیم تا جزء ۳ درصد افراد موفق و ثروتمند جهان باشیم؟

اگر می‌خواهید هدف‌گذاری را به‌خوبی و کامل یاد بگیرید تا بتوانید به تمام اهداف بزرگ و مهم خود برسید، می‌توانید محصول زیر را سفارش بدهید!

 
نویسنده: فردین محمدی
منبع: موفق‌یار

 

این مقاله فقط یک خلاصه بود!

برای دانلود رایگان کتاب الکترونیکی کامل این مقاله (کتاب مهم‌ترین عامل موفقیت)، روی دکمه زیر کلیک کنید!

 
خبرنامه موفق‌یار
اگر می‌خواهید از جدیدترین مقالات، آموزش‌ها، دانلودهای رایگان و محصولات سایت موفق‌یار در ایمیل خود باخبر شوید و از هدایا و تخفیف‌های ویژه بهره‌مند شوید، همین الان آدرس ایمیل خود را در زیر وارد کنید و عضو خبرنامه موفق‌یار شوید.

 

کانال تلگرام موفق‌یار